Články


Mercedes-Benz odhalil třídu C ve verzi Coupé

1 komentářů 2011-02-14 Přečteno: 1 598x

Na autosalonu v Ženevě 2011 předvedl Mercedes-Benz třídu C ve verzi kupé.Do prodeje by jsem mělo dostat v červnu. Nový model vychází z faceliftované verze třídy C,  výběr bude z pěti motorů. Ceny zatím nebyli zveřejněny

Verze kupé, jak již napovídá její název, vychází po technické i designové stránce z nedávno faceliftované verze C. Na první pohled se vzhled verzí sedan a kupé příliš neliší, přední maska i zadní část  jsou v podstatě totožné. Rozdíl u kupé je samozřejmě ve větších dveřích, rozšířenějších bocích a prudce se svažující střeše.

Mercedes-Benz potvrdil pětici motorů, přičemž dva jsou vznětové. Základem je benzínová osmnáctistovka s výkonem buď 150, nebo 204 koní. Nejsilnějším zážehovým motorem 3,5 V6-výkon 306 koní a 370Nm umožnuje zrychlit z 0-96 km/h za 5,9 vteřiny. Dieslové agregáty zahrnují dva čtyřválce s výkony 170k a 204koní.

V nabídce bude šestistupňová manuální převodovka nebo sedmistupňový automat.  Mezi hlavní konkurenty patří Audi A5 či BMW řady 3 coupé. Světová premiéra nového Mercedesu-Benz  třídy C Coupé proběhla v březnu 2011 na autosalonu v Ženevě.

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
C204 - Rada před koupí 1 rozo

Foto galerie

Mercedes Benz C204 Coupé

Toto je článek o modelu Mercedes Benz C204 Coupé

Mercedes C63 AMG Coupe

Invaze do nové třídy

Mercedes přichází se svou novou vlajkovou lodí – modelem C63 AMG, zbrusu novým dvoudveřovým kupé, které by se do prodeje mohlo dostat již v červenci tohoto roku. Tento model odstartuje vzestup C - třídy Coupe, se kterou se Mercedes snaží přiblížit mladší generaci. První kusy této novinky budou prodávány jako Edition 1 a budou vylepšeny o exkluzivní doplňky.

Technologie

Pod ...


Články