Články


Mercedes-Benz GLC se odhaluje

2015-04-30 Přečteno: 2 059x

GLC

se představilo na  šanghajském autosalonu Shanghai Auto Show od 22. do 29 dubna 2015 a je počátkem konce současného modelu GLK. Seriál nových Mercedes-Benz modelů v duchu již probíhajících změn ve značení modernizovaných SUV pokračuje. Po představení nové třídy GLE šéfstylisty Gordena Wagenera a jeho týmu vypadá GLC jako zmenšenina již odhaleného modelu GLE v Detroitu. Obdobně jako u GLE, jako první přichází studie GLC Coupe  velmi blízká  podobě pro nadcházející  výrobu.

K modelu GLC se delší dobu objevovaly fotografie kamuflovaných variant, na kterých se už rýsoval budoucí vzhled.

Nástupce současného GLK se bude jmenovat GLC a verze Coupe je jeho sportovní variantou, stejně jako je tomu u řady GLE při faceliftu třídy M a jeho sportovního provedení v GLE Coupe. Jestli je GLE konkurenční odpovědí Mercedes-Benz na  BMW X6, pak menší GLC je bezpochyby nabídkou proti BMW X4. K novince Mercedes-Benz GLC byly už publikované fotografie kamuflovaného vozu a počátkem března 2015 se objevilo  na internetu video červeného exempláře.

 Na renderované fotografii v bílé variantě si lze prohlédnout předpokládanou finální podobu GLC.GLC Coupe

Podstatně víc detailů je k vidění u GLC Coupe u kterého je předpoklad podoby finálního výrobku již v polovině roku 2015. Co je jisté, na délku měří 4727 mm, je pouze 1593 mm vysoké a na šířku má rovné dva metry. V konceptu byl uložen 3,0-litrový V6 biturbo motor, pocházející od  AMG s výkonem 270 kW /367 koňských sil  a 520 Nm.

Ve výrobě se počítá i s plnohodnotnou AMG verzí  s 4,0-litrovým V8 Biturbo motorem ve spojení s "9G-tronic" převodovkou a 4MATIC pohonem všech 21" kol v rozměru 285/45 R 21 . Už tradičně jsou na voze  čtyři výfuková potrubí s nerezovými koncovkami a LED světlomety. Provedení vozu, jak už je u Mercedes-Benz zvykem je současnou špičkou nejen v pohodlí, ale i v technickém vybavení,  obdobně jako u modelů třídy GLE .

A tady jsou poslední informace a fota.

Výhled do budoucna

Není tajemstvím, že počínaje rokem 2013 a uvedením modelu CLA se rozjela rozsáhlá modernizace všech koncernových vozů. Šéf Daimleru Dieter Zetsche tehdy oznámil, že přijdou další modely a do roku 2020 jich bude celkem dvanáct. Do této dvanáctky se přitom nepočítají nové generace stávajících modelů, má se jednat o úplné novinky, které aktuálně nemají přímého předchůdce. I z toho důvodu šéf vývoje Mercedesu Thomas Weber hovoří o největším rozšíření nabídky značky v její historii.

Následující tabulka představuje blízkou budoucnost značení modelů Mercedes-Benz nejenom v kategorii SUV. V závorkách jsou dřívější názvy, tak jak jsme je znali dodnes. Více o historii a budoucnosti MB značení v samostatném vláknu.

Zdroj: Daimler A.G.

Překlad a úprava: Skyair

 

Diskuze o článku Nové téma

Foto galerie

Foto galerie - Mercedes Benz GLC-Class

Mercedes Benz GLC-Class

Toto je článek o modelu Mercedes Benz GLC-Class


Články