Články


Mercedes-Benz GLA jde do prodeje.

2013-12-03 Přečteno: 2 140x

Kompaktní SUV se už začne prodávat !

Na autosalonu v Šanghaji byl v dubnu 2013 představen Koncept GLA. Necelý rok po premiéře začíná prodej. Mercedes-Benz GLA je první SUV volitelně k dispozici s novou generací 4MATIC stálého pohonu všech kol s plně variabilním rozdělením točivého momentu.  Ceny GLA 200 v Německu začínají na  29.303 € (vč. 19% DPH). Díky fascinujícímu designu a vysoké každodenní praktičnosti GLA určitě uspokojí mnoho nových zákazníků s nadšením pro značku Mercedes-Benz.

  • Základním modelem je GLA 200 (29.305 €) s výkonem 115 kW (156 koní).
  • Další nabídkou s benzínovým motorem je GLA 250 (35.285 €) s jmenovitým výkonem 155 kW (211 koní).
  • Varianta GLA 250 4MATIC (37.497 €) zrychluje z nuly na 100 km / h za pouhých 7,1 sekundy.

I vznětové motory vynikají dynamikou a účinností.

  • GLA 200 CDI (32.130 €) generuje 100 kW (136 koní), má zdvihový objem 2,2 litrů s maximálním točivým momentem 300 Nm a kombinovanou spotřebou 4,3 litru nafty na 100 km, GLA 200 CDI je k dispozici také jako model 4MATIC (plus 6.509 €).
  • GLA 220 CDI  (37.039 €) má zdvihový objem 2,2 litrů, výkon 125 kW (170 koní) a 350 Nm.

Od 29. listopadu 2013 lze GLA objednat v kombinaci se všemi variantami motorů.

Modelové řady nabízejí komplexní možnosti individualizace ve třech provedení: "STYLE", "URBAN" a "AMG Line" a také s balíčky v dalších volitelných provedeních "NIGHT" a EXKLUZIV".
 
"STYLE" je se 17ti palcovými a pěti dvojitými paprsky kol z lehkých slitin, maskou chladiče s dvojitou chromovanou stříbrnou mřížkou, stejně jako chromovou úpravou prahových lišt. Interiér je vybaven komfortními sedadly v kůži "ARTICO". Rovněž multifunkční volant a řadicí páka je v kůži.

"URBAN" má  18ti palcová pěti twin-paprsková kola z lehkých slitin a také dvojité potrubí výfukového systému s chromovanými koncovkami. Interiér má sportovní charakter se sportovními sedadly, integrálními opěrkami hlavy, multifunkčním volantem v kůži, děrovaným v oblasti dotyku. Exkluzivní je i provedení přístrojové desky. Detaily, jako je kontrastní prošití, doplňuje pocit kvality v interiéru.

Sportovnější potěšení z jízdy přichází s paketem "AMG LINE". Dynamické odpružení je dáno sníženým podvozkem o 15 mm a sportovním systémem "Direct-Steer". K zevnějšku patří komponenty s logem AMG.  Boční prahy i zadní nárazník je v matné titanově šedé. K další přednosti patří 18ti palcová kola AMG z lehkých slitin a dvojitý sportovní výfukový systém s chromovaným lemem, integrovaným do nárazníku. Interiér se chlubí sportovními sedadly v ARTICO kůži, multifunkční sportovní volant má zploštělou spodní část a kožená řadicí páka má chromovaný vrchol.

Bezpečnostní zařízení je příkladné pro celou třídu  GLA.

Četné jízdní asistenční systémy poskytují podporu a snížují zátěž řidiče. Standardní vybavení obsahuje funkci detekce ospalosti.  Antikolizní radar ATTENTION PREVENCE ASSIST s adaptivním brzdovým asistentem nyní pomáhá chránit před kolizí za jedoucím vozidlem při rozdílu rychlosti vozidel až 7 km/hod. Tato vlastnost v kombinaci s DISTRONIC PLUS (1023 €), obsahuje další funkci: když nebezpečí kolize přetrvává a řidič nereaguje, systém je schopen provádět autonomní brzdění při rychlostech až do 200 km/h, čímž se sníží závažnost kolize s pomalejším nebo zastavujícím vozidlem. Systém také brzdí v reakci na stojící vozidla při rychlosti až 30 km/ha a je schopen zabránit nárazu zezadu při rychlostech do 20 km/hod. Nechybí zavedené asistenční systémy, jako je například volitelný balíček Lane Tracking s Blind Spot Assist a Lane Keeping (892 €) nebo adaptivní asistent automatického přepínání dálkových světel (119 €)

Zdroj: Daimler AG

Překlad a úprava: Skyair

Oficiální stránky Mercedes-Benz ČR

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Mercedes Benz GLA-Class

Toto je článek o modelu Mercedes Benz GLA-Class

Mercedes-Benz "Koncept GLA": Projektor na čtyřech kolech

Nové  kompaktní SUV v Konceptu GLA

na autosalonu v Šanghaji od 21. do 29. dubna 2013. Koncepce kombinuje dynamický styl s jasnými přínosy pro rekreační využití. Novinkou je použití nejmodernějších laserových světlometů, poskytujících více světla a nově aplikovanou technologii s možností venkovní projekce obrazů i filmů.  Mezi charakteristické rysy Koncept GLA patří kapota s dvěmi vyvýšenými pruhy...


Články