Články


Mercedes-Benz E-Class 2014 na mezinárodním autosalonu v Detroitu 2013

2013-01-13 Přečteno: 2 390x

Přestože Mercedes-Benz už prodal  ve svém segmentu E-Class více než 13 milionů vozů,

tak  14. ledna 2013  oslavil na mezinárodním autosalonu v Detroitu svou premiéru ve své nejnovější podobě.

 

Modely Saloon, Estate, Coupe a Cabrio jsou zcela revidovány a mohou se pochlubit celou řadou mimořádně účinných motorů  s novými asistenčními  systémy a v novém designovém stylu. Poslední předváděné novinky v E-Class jsou průkopníkem v nejkomplexnější modelové řadě  a k dnešnímu dni budou dostupné i ve výkonném a luxusním segmentu.

E-Class  se svou světovou lednovou premiérou v Detroitu směřuje k  polovině roku 2013, kdy chce představit nový S-Class.

Iniciativa je lemována zahájením prodeje nového čtyřdveřového kupé CLA, které má za cíl rozšířit nabídku a přilákat mladší zákazníky. I tohle auto bude slavit svou premiéru v Detroitu.

 Nová rodina  E-Class ukazuje pokroky v oblasti výkonu, ekologie a dynamiky jízdy. Představí řadu nových a účinných čtyřválcových benzínových motorů Blue DIRECT s přímým vstřikováním a novým výkonem.  Nechybí další nové a účinnější dieselové motory, ale ani energeticky úsporné šestiválcové jednotky s vysokým točivým momentem.

Nabídka benzínových motorů:
Mercedes-Benz E 200 - 184 koní - 300 Nm
Mercedes-Benz E 250 - 211 koní - 350 Nm
Mercedes-Benz E 300 - 252 koní - 340 Nm
Mercedes-Benz E 350 - 306 koní - 370 Nm
Mercedes-Benz E 400 - 333 koní - 480 Nm
Mercedes-Benz E 500 - 408 koní - 600 Nm

 

 

 

E 63 AMG Nejen pro americký trh budou k dispozici modely E 63 AMG ve verzi 4MATIC. Pod kapotou je motor  TwinTurbo V8 který při objemu 5.5 litru dává  výkon 405 kW (550 koní) a má točivý moment 719 Nm. To umožňuje vozu akcelerovat z 0-100 km/h za méně než 3,5 vteřiny, což hravě překoná většinu konkurentů.

 

 

 

 

Všechny modely E-Class

jsou nyní vybaveny buď novými nebo optimalizovanými asistenčními systémy, které se objeví v nadcházející třídě S-Class. Snoubí komfort a bezpečnost způsobem, který Mercedes-Benz nazývá "Mercedes-Benz Intelligent Drive". 

Zahrnují systémy, které  poprvé  mohou zabránit nehodám s vozidly nebo chodci na přechodech.  „Active Lane Keeping Assist“ může zabránit nehodám s protijedoucím vozidlem  a proti oslnění slouží nové adaptivní světlomety „Adaptive Highbeam Assist Plus“. Všechny tyto bezpečnostní systémy zdůrazňují průkopnickou roli automobilky Mercedes-Benz.

Trendové inženýrství E-Class se odráží i v designu. A přestože výbava  a bezpečnostní zařízení byly vylepšeny, ceny zůstávají na téměř stejné úrovni. Některé jednotlivé modely jsou dokonce k dispozici za nižší cenu, než jejich předchůdci.

Dr. Joachim Schmidt, člen představenstva Mercedes-Benz, odpovědný za prodej a marketing říká:

"S více než 13 miliony prodaných vozů, představuje „E“ třída jeden z klíčových stavebních kamenů naší růstové strategie. Křty nových E-Class a S-Class během roku 2013 znamenají začátek našeho nejkomplexnějšího modelového podnětu, kdy znovu nastavujeme jasná kritéria, pokud jde o bezpečnost, design, kvalitu a efektivitu. Písmeno "E" tak bude i nadále reprezentovat vedoucí postavení v tomto náročném segmentu. "

Zdroj:  Double premiere for Mercedes-Benz at the Detroit

autor: Philipp Deppe

Výběr a překlad: Skyair

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Mercedes Benz W212

Toto je článek o modelu Mercedes Benz W212

Nová automatická převodovka 9G-TRONIC

Premiéra první devíti-stupňové automatické převodovky 9G-TRONIC

Převodovka 9G-TRONIC je vybavena inovačním systémem přenosu síly a nastavena tak, aby se faceliftový Mercedes-Benz W212  E 350 BlueTec se vznětovým motorem V6 - 185 kW (252 k) s průměrnou spotřebu paliva 5,3 l nafty na 100 km stal jedním z nejvíce úsporných naftových šestiválců ve své třídě.

Jak je typické pro značku Mercedes-Benz, ...

Mercedes E63 AMG: 585 koní

Německá automobilka Mercedes-Benz ukázala krátce po zveřejnění fotografií a informací o nové třídě E také vrcholnou verzi s tradičním označením AMG. Špičkový model bude pohánět osmiválec s výkonem 557 nebo 585 koní. V nabídce budou i verze s pohonem zadních kol a 4x4.

Špičková verze E63 AMG se v případě třídy E nabízí pro sedan i kombi, je však velmi pravděpodobné, ba skoro jisté, že se dočká i k...


Články