Články


Mercedes-Benz CLS a poprvé pohon všech kol

2011-01-03 Přečteno: 3 387x

Marcedes-Benz  začne nabízet u nového modelu CLS také verzi s pohonem všech čtyř kol 4Matic. Bude se jednat o verze CLS 350 CDU a dále o osmiválcové CLS 500. Na zbrusu nové automobily se můžete na trhu těšit již v lednu 2011. Mercedez-Benz se rozhodl pro CLS 4Matic použít osvědčený systém, který použil také v ostatních svých modelech. Dnes se může automobilka chlubit téměř padesáti modely, které jsou vybavené systémem 4Matic.

Co však 4Matic znamená? Tento systém má za úkol rozdělit točivý moment za pomocí lamelové závěry diferenciálu v poměru 45/55 mezi přední a zadní nápravu. Jestliže toužíte po CLS, můžete si objednat 4x4 pro verzi 350 CDI, kdy se výkon pohybuje mezi 195 kW až 265 kW. Automobilová společnost předpokládá, že velmi žádanou verzí se stane také benzínový osmiválec CLS 500, jehož výkon se bude pohybovat od 300 kW do 408 kW. U verzí 4Matic se zvýší spotřeba až o 0,6 litru na sto kilometrů.

Mercedes spojil sportovní výkony s elegancí kupé a skutečně se mu to povedlo. Nápad realizoval a dal mu jméno CLS, jak jste již mohli číst výše. Kupé se většinou nesoustředí na rozměry, na palubě se počítá se spolujezdcem a řidičem preferující sportovní jízdu. Avšak Mercedes tento talent odlišuje od běžných kupé jednak vnitřním prostorem, jednak nastupováním čtyřmi dveřmi. Jakmile nasednete do CLS 350, budete fascinováni. Ohromí vás palubní deska obšitá jemnou kůží a obložená luxusním dřeven. Nebudou chybět ani prvky leštěného hliníku. Sedadla jsou kožená – je to prostě ráj na zemi. S ovládáním vám napomůže multifunkční volant.

Zatím nebyly zveřejněny ceny za CLS ve verzích 4x4. Můžeme však počítat s tím, že nejlevnější CLS (350 CDI) bude stát kolem 1 602 000 korun. Vyčkávejme tedy, než přijdou tyto modely na trh. Bude to již v lednu 2011.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Mercedes Benz CLS-Class

Toto je článek o modelu Mercedes Benz CLS-Class

Mercedes-Benz CLS C218

Mercedes Benz chystá další vůz po modelu C219 do své modelové řady. Kombík odvozený od sedanokupé CLS přinese svůj unikátní étos.  Žijeme v trochu podivné době. Z aut se na jednu stranu vytrácí osobní charakteristika, jako kdyby všichni zákazníci vyžadovali výhradně sportovní hatchback či sedan. Naprosto v běžných třídách vymizely například komfortně nebo čistě prakticky laděné vozy. Na druhou s...


Články