Články


Mercedes-Benz CLA - vítěz čtenářské ankety.

2 komentářů 2013-09-26 Přečteno: 1 775x

Mercedes-Benz CLA   "Nejkrásnější kompaktní automobil roku 2013"

Se svým progresivním a dynamickým designem se  Mercedes-Benz CLA ukázal jako jasný vítěz soutěže pořádané německým motoristickým časopisem "Auto, motor und sport" o titul nejlepší nový konstrukční produkt roku 2013 ve třídě kompaktních vozů. V  letošním ocenění za design hlasovalo 17.680 čtenářů v anketě, kterou "Auto, motor und sport" vyhlašuje na počest nejkrásnějších nových aut. Jediným kritériem je zjistit, které auto čtenáři považují za nejvíce atraktivní.

V soutěži v kategorii kompaktní třída získal Mercedes-Benz CLA bezpečné a jasné celkové vítězství s více než 29 procenty hlasů. Kupé zaujalo čtenáře jeho mimořádně inovativním designem. Sportovní proporce a dynamický design se vyznačují nezaměnitelným stylem. To vše dává CLA všechny atributy budoucí designové ikony. Progresivní exteriér a sportovní vzhled pokračuje i uvnitř vozidla. Jasný punc nezaměnitelnosti je i díky prvotřídním materiálům a širokému výběru možností jejich kombinací. Jako kompaktní čtyřdveřový sedan, vytvořilo CLA nejen nový segment, ale také se etablovalo na špici světových výrobců v oblasti aerodynamiky s nejlepšími světovými hodnotami pro vozidlo sériové výroby Cd-0,22. Kromě toho také stanovuje nové standardy pokud jde o účinnost, díky příznivé spotřebě a nízkou emisní hodnotou 109 g CO2/km.

V souladu s jeho sportovním charakterem je CLA k dispozici s přeplňovanými motory s výkonem až 155 kW (211 k) a vysokým točivým momentem. Nechybí sportovní odpružení a v nabídce je také 4MATIC s pohonem všech kol. Technické vybavení CLA zahrnuje řadu asistenčních systémů pro řidiče včetně zvýšené prevence kolizí. Ještě před uvedením na trh bylo CLA chváleno za vynikající design a od odborníků získalo 1.června 2013 známou cenu "Red Dot Award".

Zdroj: Daimler AG

Autor: Philipp Deppe

Překlad: Skyair

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
C117 - Koupě CLA 26 Rexton666 jaho
4 měsíců, 22 dnů C117 - Koupě CLA

Foto galerie

Mercedes Benz CLA

Toto je článek o modelu Mercedes Benz CLA

CLA dostane 5 motorů a bude o 120 tisíc dražší než třída A

Mercedes-Benz CLA dostane 5 motorů, bude o 120 tisíc dražší než třída A. Mercedes na nic nečeká a rovnou zveřejnil německý ceník pro nový kompaktní sedan CLA. Zpočátku se bude nabízet se čtyřmi benzinovými a jedním dieselovým motorem. Na detroitském autosalonu se nový kompaktní Mercedes třídy CLA prezentuje jenom jako benzinový dvoulitr CLA 250. V Evropě by to ale nestačilo, a tak německá automobi...

Nové "áčko" - Mercedes CLA 250

Mercedes poodhalil nové verze  malého "áčka".  Nejvýkonnější variantou je  zatím CLA 250 s motorem 2,0 l o výkonu 155 kW (211 k) a točivém momentu 350 N.m, který vozu při průměrné spotřebě 6,2 l/100 km nabídne zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,7 s a dosažení nejvyšší rychlosti 240 km/h.

Jedinou verzí pro vyznavače nafty je zatím model CLA 220 CDI s výkonem 125 kW (170 k), točivým momentem 350 N.m, j...


Články