Články


Mercedes Actros se stal nákladním autem roku

2011-11-28 Přečteno: 1 393x

Novináři vybírali nejlepší nákladní automobily za uplynulý rok. První místo vybojoval Mercedes se svou řadou Actros, druhou příčku v mezinárodní anketě získala Tatra se svým novým modelem Phoenix. Na třetím místě skončil tahač Scania Euro 6.

Nejlepší nákladní vozidlo má podle mínění novinářské poroty Mercedes. V předvečer mezinárodního veletrhu „Trailer 2011“ v belgickém Kortrijku udělila mezinárodní porota titul Truck Of The Year 2012 nové generaci vozidel Mercedes-Benz Actros. Novináři z 24 evropských zemí, se zaměřením na užitková vozidla, zvolili počtvrté za sebou Actros. Novinářská cena International Truck of the Year byla letos udělena již po pětatřicáté.

Na druhém místě skončila kopřivnická Tatra s modelem Phoenix. Tatra se do této soutěže přihlásila vůbec poprvé. Phoenix se vyrábí od září a využívá motory a kabinu od společnosti DAF.

Automobilka věří, že se Tatra Phoenix stane jejím nejdůležitějším produktem v oblasti civilních nákladních vozidel. Vůz má být využíván ve stavebnictví, důlním průmyslu, lesnictví, při těžbě ropy, plynu a v jiných průmyslových odvětvích. Nový vůz bude Tatra nabízet také prostřednictvím dealerské sítě DAF, ten díky spolupráci získá v Tatře 19procentní podíl.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Mercedes Benz Actros

Toto je článek o modelu Mercedes Benz Actros


Články