Články


FÓRUM: Dotazy * Profily * VIN

2015-11-05 Přečteno: 2 782x

Ve všech vláknech se to stále opakuje, ale někteří uživatelé to usilovně ignorují. A tak se to pokusím napsat srozumitelně:

Dotazy

Než založíte nové vlákno s dotazem k vašemu autu, najděte si v obsahu zdejšího Fóra a jeho sekcích váš model a podívejte se,  zda se obdobné téma už někde neřešilo. Pomíjím všeobecná témata, kde je to celkem jedno a technické dotazy, které nelze přiřadit ke konkrétnímu modelu.

Ve vyhledávači Fóra vašeho modelu je pak snadné najít ucelené vlákno k danému tématu. Proto je nejjednodušší se přidat k probíhající diskuzi, kterou sleduje více uživatelů a nezakládat další vlákna s obdobnou tématikou.

Nenašli jste takové vláknu? Pak teprve založte nové. V záhlaví je kolonka "Nadpis". Tam nejdříve napište označení modelu vašeho vozu a pak krátký a pro vyhledávání vystihující titulek dotazu, například:    W123 - Nestartuje

Slyším otázku ... a proč? Protože hned v přehledu aktuálních vláken je na první pohled jasné o jaké vozidlo a problém jde. A ti, co vám chtějí a mohou odpovědět ihned vidí, na jakém vozidle a čeho se dotaz týká. V textu pak podrobně a srozumitelně popište problém. Stejný dotaz opakovaně nevkládejte do dalších diskuzí.

Pokud se pro svůj dotaz rozhodnete použít  "Fórum", tak už současně nevkládejte dotaz do  "Poradny" a opačně !!!  Poradna by měla sloužit pro komplikované a vícebodové dotazy, které nelze zahrnout do vlákna Fóra. Duplicity dotazů budou smazány.

Příspěvky s nabídkami mimo registrovaných "Partnerů klubu" do Fóra nepatří, vložte je do  "Inzerce".  Pokud chcete o nabídce konkrétního tazatele informovat, pošlete mu zprávu do soukromé pošty.

Inzertní příspěvky  a "Off topic" znepřehledňující diskutovaná témata  vláken ve Fóru  budou upraveny nebo smazány. 

offtopic příspěvky znepřehledňující diskutované téma, budou upraveny nebo smazány.

Více na: http://www.mercedesclub.cz/pravidla#pravidla-klubu

Profily

Aby vám mohla být poskytnuta odpověď, je nejjednodušší si vyplnit profil vozidla. Z profilu je patrné: co je to za vozidlo, model, rok výroby, jaký má motor, převodovku, VIN apod. Věřte, že ti co vám mohou dát dobrou radu, nemají čas vyhledávat a pátrat, jakého „miláčka“ vlastníte.

VIN

Proč v profilu auta uvádět VIN? Je to neopakovatelné identifikační číslo vašeho vozidla  (u novějších vozidel je za sklem předního okna), ze kterého lze zjistit vše potřebné. Počínaje modelem a konče vybavením. Po vyplnění VIN do profilu auta se vám objeví modré linky, kde se můžete podívat na další informace - například na datakartu vašeho auta (Náhradní díly).

Jednorázové uvedení VIN ve vláknu fóra bez vyplnění auta v profilu nestačí.  Pak se nedivte, že bez této informace se vašimi technickými dotazy nebude nikdo kompetentní zabývat.  A ani  stále dokola upozorňovat a žádat o doplnění VIN.

Představa, že máte například ML a to jako informace stačí, je zásadní omyl. V průběhu výroby vznikaly modelové řady např. W163, W164 s desítkami motorů, variant, skládané z dílů různých dodavatelů, s mnoha faceliftovými i technickými změnami během výroby atd.  Podobné je to u všech modelů MB.

Jenom VIN vložený do servisních aplikací odhalí vše konkrétně a přesně. Tím se značně usnadní odpověď na komplikovanější dotazy spojené s vaším vozidlem a především usnadní vyhledávání jednotlivých náhradních dílů použitých ve vašich vozidlech.

Závěrem,  pokud se nikdy na žádné technické dotazy nebudete ptát, uvedení VIN vozidla není povinné, je to jen vaše volba.

 

Děkuji všem, kteří na našem Fóru poskytují informační servis usnadňující orientaci v problémech tazatelů, nabízejí řešení a pomáhají udržovat Fórum přehledné. Ale poděkování patří i těm, kteří výše uvedené chápou a mají profily svých vozidel vyplněné.

Vše ostatní najdete v zápatí tohoto webu: Autorská práva & Pravidla


Články