Články


Co je a není - BLOG

2015-11-05 Přečteno: 1 097x

Blog je webová stránka, kam se pravidelně zapisují nové záznamy. Slouží k prezentaci názorů a myšlenek pisatele, blogera - tedy autora příspěvku. Je  to „osobní internetový zpravodaj“.

Název „Blog“ vznikl spojením dvou anglických slov: web + log - weblog  a tak vznikla zkratka blog - volně překládáno jako webový zápisník.

Je tedy webovým zápisníkem.  Svou literární formou se jedná o veřejný on-line deník, jehož uživatelé jsou, jak už jsme si řekli, autory témat a obsahu svých blogů. Ty se mohou podle potřeby autora měnit a doplňovat.

Někdy je blog konkrétně zaměřený na jedno téma, jindy je psaný jako deníček. Obvykle slouží i jako plocha nebo místo pro neoficiální, či oficiální firemní sdělení. Tím bývají  komentáře,  popisy událostí, stanoviska autora nebo další aktuální materiál, jako jsou důležité zprávy  a podobně. Ke každému příspěvku je možno připojit  komentáře čtenářů spojené s daným tématem.

Náš blog ale v žádné případě neslouží  k inzerci, jako servisní knížka, ke kladení otázek či dotazů patřících do jednotlivých rubrik Fóra a ani není určen k prezentaci cizích příspěvků. Není to poradna. Tady na svůj technický dotaz odpověď nedostanete.

Webový prostor má svá i když ne vždy dostatečně jasně popsaná pravidla, kterými se řídí. Proto sem vkládám tento příspěvek - aby sloužil jako vysvětlení pro ty, co se s tímto pojmem ještě nesetkali. :-)


Články